Zabiegi na twarz

ZABIEG BB GLOW- PRZEŁOM W ŚWIECIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Rewolucja na blizny, piegi i przebarwienia.

 

Szara cera, blizny czy nieestetyczne przebarwienia, które wpędzają nas w kompleksy, od teraz mogą być skutecznie pokonane. Zabieg pigmentacji skóry twarzy – BB Glow – to zupełna nowość, na którą wielu od lat czekało.
Wiele kobiet nie akceptuje blizn, piegów czy przebarwień skumulowanych na skórze twarzy. Skutkiem bywa często utrata pewności siebie czy złe samopoczucie, które buduje kolejne bariery w relacjach międzyludzkich. Nowość na rynku kosmetycznym – zabieg BB Glow – stał się rozwiązaniem trosk tysięcy kobiet na świecie, a teraz i w Polsce. Dzięki niemu, każda z kobiet może znowu mieć piękną, gładką i rozjaśnioną skórę z efektem glow, bez używania kosmetyków.

 

Na czym polega BB Glow?
BB Glow to zabieg polegający na pigmentacji skóry twarzy. Do tej pory korzystano z dorobku pigmentacji medycznej, która była zbawienna w powrocie do normalnego życia np. po wypadku czy poważnej operacji, gdy chcieliśmy ukryć blizny. – Doszliśmy do etapu, gdzie potrafimy zrekonstruować brodawkę sutkową czy wyrównać kontur ust. Teraz poszliśmy o krok dalej, tworząc BB Glow. Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie zlikwidować drobne blizny czy przebarwienia, takie jak piegi, ślady po trądziku, przebarwienia posłoneczne czy spowodowane fotostarzeniem (tzw. plamy starcze). Po wprowadzeniu specjalnych preparatów, koloryt skóry jest wyrównywany, zatem wszelkie nierówności zostają ukryte.

 

Jak wygląda zabieg BB Glow?
Do pigmentacji skóry twarzy stosuje się m.in. serum przeznaczone do bezpiecznych i intensywnych zabiegów wybielania oraz wygładzania koloru skóry. Wprowadzenie preparatu na skórę odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia zakończonego kartridżem z mikroigłami. Trzeba zaznaczyć, że stosujemy znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny.
Jednorazowym efektem zabiegu jest delikatne rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy. Bezpośrednio po BB Glow należy unikać promieni słonecznych przez około dwa tygodnie. Zaleca się, by zabieg wykonywać w serii oraz stosować zabiegi przypominające. Dzięki temu efekt będzie się dłużej utrzymywał.

 

Dlaczego warto poddać się BB Glow?
BB Glow to nowość, dzięki której szybko i bezboleśnie można pozbyć się niedoskonałości, które od lat nam towarzyszyły i sprawiały, że kobiety musiały nakładać duże ilości podkładu, bo ukryć niechciane punkty na twarzy. Dzięki BB Glow jest łatwiej, można zapomnieć o bliznach czy niechcianych piegach. Warto także podkreślić, że zabiegi czy rekonstrukcje pomogły wielu pacjentkom pożegnać się z długotrwałą depresją, która determinowała ich każdy dzień. W takich przypadkach szczególnie warto rozważyć poddanie się BB Glow, które pozwoli bezpiecznie i pewnym krokiem wejść w nowy, piękniejszy etap życia, bez kompleksów, czy przykrych wspomnień, jakie powodowały choćby blizny.

 

PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny, często zwany w skrócie kawitacją, to zabieg oczyszczający skórę wykonywany w salonie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wchodzi głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Jest zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, bez względu na wiek.

 

Peeling kawitacyjny to często wybierany przez kobiety rodzaj zabiegu kosmetycznego.

 

Peeling kawitacyjny: na czym polega?

 

Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka.

 

Peeling kawitacyjny nie musi być stosowany jako zabieg samodzielny. Kosmetolodzy polecają go również jako formę przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywiających, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, więc sprawdzi się również u osób z cerą wrażliwą i cerą naczynkową.

 

Uwaga! Kawitacja powinna być wykonywana od końca września do początku kwietnia, aby nie narażać złuszczonej skóry na działanie silnych promieni słonecznych.

 

Peeling kawitacyjny: przebieg zabiegu

 

Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 min. Na zabieg najlepiej przyjść bez makijażu. Kosmetyczka oczyści skórę tonikiem lub żelem, dla wzmocnienia efektu może zastosować peeling ziarnisty. Następnie nałoży na skórę serum i rozpocznie zabieg szpatułką produkującą fale ultradźwiękowe. Nie jest to bolesne, ale może łaskotać i drapać.

 

Wrażenie, które odczuwamy na skórze, przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Pani wykonująca zabieg będzie powoli oczyszczać poszczególne partie skóry. Później skupi się na tych bardziej problematycznych, jak np. nos i broda, aż zrogowaciały naskórek w końcu zostanie usunięty.

 

Zazwyczaj zabieg kończy się mikromasażem lub nałożeniem maseczki nawilżającej. Jeszcze dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, dlatego na peeling kawitacyjny najlepiej umówić się kilka dni przed ważnym wyjściem. Do trzech tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować na dzień kremy z filtrem SPF 20.

 

Peeling kawitacyjny: jak często go powtarzać?

 

Dla osób z cerą normalną, szczególnie tych dopiero zaczynających swoją przygodę z zabiegami, peeling może być zrobiony w ramach jednorazowej wizyty w celu odświeżenia skóry jesienią. Osoby z cerą problematyczną, aby uzyskać trwały efekt, powinny wykonać od 2 do 6 zabiegów w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych.

 

Peeling kawitacyjny: przeciwwskazania

 

-ciąża,
-osteoporoza,
-padaczka,
-choroby tarczycy,
-niewydolność krążenia,
-zakażenia skóry,
-metalowe implanty,
-rozrusznik serca,
-nowotwór

 

Peeling kawitacyjny: efekty

 

Peeling usuwa z naskórka martwe komórki, dlatego dokładnie czyści skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Wibracje usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry. Zmiany zauważalne już po pierwszej wizycie to eliminacja wągrów i poprawa gospodarki wodnej skóry. Oprócz tego zabieg jest bardzo relaksujący.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA FRAKCYJNA

 

Mezoterapia frakcyjna jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna to jedna z najskuteczniejszych metod mających na celu poprawę wyglądu, kondycji i napięcia skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, pozbycie się blizn, np. rozstępów oraz przebarwień.

 

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna to połączenie technologii medycznej i kosmetologicznej. Polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek, które gęsto „dziurkują” skórę. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia z jednorazową głowicą wyposażoną w 9 lub 12 sterylnych mikroigieł. Drgania o długiej częstotliwości stymulują warstwy epidermy do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo podczas zabiegu, zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzięki temu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, a efekty są widoczne od razu. Skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu.

 

Zabieg mezoterapii frakcyjnej jest zabiegiem mniej bolesnym niż klasyczna mezoterapia igłowa. Dłuższy może być natomiast okres rekonwalescencji.

 

Mezoterpia frakcyjna to zabieg dedykowany osobom, których problemem są:

 

-blizny potrądzikowe
-cienka i mało elastyczna skóra
-skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym
-zmarszczki mimiczne.

 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej ma na celu:
-głęboką penetrację aktywnych składników
-intensywną regenerację
-likwidację płytkich zmarszczek
-napięcie – lifting
-odżywienie skóry
-przywrócenie naturalnego, zdrowego kolorytu
-silne wygładzenie zmarszczek
-spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

 

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Unikalna technologia stosowana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

 

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Ponadto, ma pozytywny wpływ na obszary skóry dotknięte cellulitem oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Jest też doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry.

 

Zalety
-pozwala na uzyskanie efektu liftingu (przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego)
-poprawia jędrność i elastyczność skóry
-modeluje kontury twarzy
-redukuje zmarszczki mimiczne i statyczne
-stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
-ogranicza wydzielania sebum
-rozświetla skórę
-redukuje cellulit

 

Działanie
-w krótkim czasie (około 20 minut) skóra absorbuje nawet do 90% produktu kosmetycznego
-ściśle kontrolowana, sterylna i bezpieczna metoda
-stymuluje procesy samonaprawcze
-wzmaga produkcję kolagenu i elastyny
-pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, bez potrzeby rekonwalescencji
-efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu

 

Przeciwwskazania

 

-ciąża i okres karmienia piersią (przeciwwskazanie względne)
-podatność na alergie skórne
-cukrzyca
-miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne, w tym opryszczka w stanie aktywnym)
-skóra źle tolerująca iniekcje
-przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych i aspiryny
-choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
-choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
-skłonność do bliznowacenia
-terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami
-skóra opalona
-trądzik różowaty
-liczne rozszerzone naczynka krwionośne

MIKRODERMABRAZJA

 

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, polegający na oczyszczaniu skóry przez ścieranie zewnętrznych warstw naskórka. Pomaga zredukować takie niedoskonałości skóry jak: zaskórniki, prosaki, blizny po trądziku, rozszerzone pory, przebarwienia i zmarszczki.

 

Przygotowanie do zabiegu

 

1. Kosmetyczka dokonuje oceny stanu skóry i wybiera najlepszy rodzaj zabiegu.
2. Na pięć dni przed zabiegiem nie należy podrażniać skóry: stosować kremów do depilacji, peelingów mechanicznych ani enzymatycznych, depilacji woskiem.
3. Na zabieg mikrodermabrazji należy przyjść, gdy na skórze nie występują uszkodzenia, otwarte ranki, wykwity ropne, łuszczyca, zakażenia wirusowe (np. takie jak opryszczka).
4. Skóra przed mikrodermabrazją nie powinna być też podrażniona w inny sposób – na przykład przez poparzenie słoneczne.

 

Wykonanie zabiegu mikrodermabrazji

 

Przed zabiegiem twarz musi być oczyszczona z makijażu, kremów i zanieczyszczeń (kurz, nadmiar sebum). Kosmetyczka zazwyczaj przeciera twarz klientki roztworem kwasu bornego lub spirytusu, by odtłuścić zewnętrzną warstwę skóry. Pacjentka powinna mieć nałożone okulary ochronę, by kryształki nie dostały się do oczu. Głowica aparatu do mikrodermabrazji posiada końcówkę próżniową, która zasysa ścierany naskórek oraz wykorzystane kryształki. Głowica lekko podnosi też oczyszczany fragment skóry, tak by ścieranie było dokładniejsze. Kosmetyczka może sterować głębokością oczyszczenia, przy skórze wrażliwej można zmniejszyć moc strumienia kryształków.

 

Końcówka aparatu do mikrodermabrazji diamentowej także ma system podciśnieniowy (vacuum), który zasysa starte fragmenty naskórka.

 

Ile trwa zabieg mikrodermabrazji

 

Zazwyczaj cały zabieg oczyszczania – każdą z powyższych metod – trwa około pół godziny. W tym czasie głowica przesuwa się nad każdym punktem na twarzy od jednego do trzech razy.

 

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznego złuszczania kolejnych warstw naskórka za pomocą mikropeelingu. Prościej rzecz ujmując – jest to proces ścierania warstwy rogowej za pomocą specjalnego narzędzia, co sprawia, że jest poważnym działaniem na skórę twarzy i wykonywać go powinny tylko osoby dobrze wykwalifikowane. Dzięki najnowszym urządzeniom do mikrodermabrazji, zabieg ten stał się jednak prostszy i bezpieczny.

 

Jak działa mikrodermabrazja?

 

Zabieg polecany jest osobom, które na co dzień zmagają się ze specyficznymi problemami skórnymi, jak przebarwienia, blizny czy znamiona potrądzikowe oraz zmarszczki. Podstawowym działaniem mikrodermabrazji jest jej działanie na kolejne warstwy naskórka, a szczególnie na te głębiej położone. Dzięki temu ta metoda oczyszczania wpływa pozytywnie na funkcjonowanie skóry oraz na jej proces regeneracyjny. Po starciu powierzchni naskórka skóra otrzymuje sygnał, że powinna się odbudować. Oczyszczona z warstwy zrogowaciałej twarz lepiej przyjmuje też preparaty odżywcze. Poza tym powierzchniowe zanieczyszczenia i nieładne zrogowaciałe elementy są po prostu eliminowane. Cera po mikrodermabrazji staje się gładka, rozjaśniona, a przede wszystkim zdrowsza, ponieważ pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny. Dzięki zwiększeniu produkcji tych dwóch składników skóra nabiera elastyczności.

 

Warto jednak pamiętać, że efekt mikrodermabrazji nie zawsze jest natychmiastowy. Bezpośrednio po wizycie u kosmetyczki mogą pojawić się zaczerwienienia, utrzymujące się do trzech dni. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie konkretnego dnia, zabieg lepiej przeprowadzić wcześniej.

 

Postępowanie po zabiegu oczyszczania

 

Mikrodermabrazja złuszcza zrogowaciały naskórek, przez co po jej przeprowadzeniu skóra lepiej przyjmuje substancje odżywcze. Dlatego zazwyczaj elementem następującym po złuszczaniu jest nałożenie maski odżywczej. Przy skórze wyjątkowo grubej kosmetyczki niekiedy proponują łączenie mikrodermabrazji z zabiegiem kwasami – głównie z kwasem migdałowym lub glikolowym. Należy jednak szczególnie uważać z takim połączeniem, bo oba te zabiegi są inwazyjne i mogą łącznie dać efekt nadmiernego złuszczenia naskórka, podrażnienia twarzy.

 

Przez 48 godzin po zabiegu nie należy też chodzić na basen ze względu na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą. Przez pięć dni po zabiegu należy nakładać na skórę krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym.

ELEKTROKOAGULACJA

 

Elektrokoagulacja – metoda elektrochirurgii stosowana w medycynie i kosmetologii. Wykorzystuje się podczas niej działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Polega na koagulacji białka za pomocą łuku elektrycznego. Jest używana przy leczeniu włókniaków, kurzajek i innych zmian skórnych, usuwaniu zbędnego owłosienia, a także do zamykania naczynek krwionośnych, w zastępstwie skalpela w celu ograniczenia krwawienia z powstałej rany. Jest to zabieg bezinwazyjny i szybki, który pozwala na uniknięcie sączących się ran i zakładania szwów.

 

Wskazania

 

-kurzajki
-włókniaki
-prosaki
-zbędne owłosienie
-rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy i ciele
-brodawki wirusowe, łojotokowe i płaskie
-kaszaki
-mięczaki zakaźne
-naczyniaki gwiaździste
-przerośnięte gruczoły łojowe i potowe
-nadmierne owłosienie

 

Przeciwwskazania

 

-cukrzyca
-zaburzenia układu krążenia
-zaburzenia krzepnięcia krwi
-ciąża
-wszczepiony rozrusznik serca
-choroba nowotworowa

PRZEDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE RZĘST

 

Najpopularniejszą metodą przedłużania i zagęszczania rzęs są gotowe szablony. I choć wariantów szablonów jest wiele, metoda ta ma jedną podstawową wadę – efekt jest bardzo krótkotrwały. Takie rozwiązanie polecane jest na specjalną okoliczność – typu bal lub inna impreza.

 

Kolejną metodą zagęszczania rzęs są kępki rzęs. To nic innego jak składające się z kilku sztucznych rzęs „doczepki”, które dokleja się do naturalnych rzęs klientki. Niestety ta metoda ma więcej wad – nie jest trwała, rzęsy nie układają się równo. Natomiast sam zabieg trwa krótko – w przeciwieństwie do metody rzęsy 1 do 1 czy innych objętościowych.
Zagęszczanie rzęs – metody 1:1, 2:1, 3:1

 

Zagęszczanie rzęs i przedłużanie ich metodą 1:1, 2:1, 3:1 to nic innego jak doklejanie do naturalnych rzęs odpowiedniej liczby tych sztucznych. Metody objętościowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet, gdyż dają długotrwałe efekty i naturalny wygląd. Najbezpieczniejszą metodą są rzęsy 1 do 1. Do 1 naturalnej rzęsy doklejana jest 1 jedwabna. Naturalne rzęsy nie są obciążane, a efekt wychodzi bardzo naturalnie. Z kolei rzęsy 2D czy rzęsy 3D stwarzają już ryzyko szybkiego wypadania i dodatkowo nadwyrężania naturalnych rzęs.

 

Zagęszczanie rzęs ma wiele zalet:

 

-oczy wyglądają na większe
-sprawiają, że rzęsy są gęste, długie i podkręcone
-kobiety oszczędzają czas, który przeznaczały na makijaż
-nie trzeba malować rzęs, które są ciemne, gęste i długie
-nie mają wpływu na naturalne rzęsy – jeśli sztuczne rzęsy wykonane są z jakościowych, naturalnych materiałów
-spektakularny efekt utrzymuje się na rzęsach nawet 6 tygodni

 

Czy zagęszczanie rzęs jest bezpieczne?

 

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne. Używane są do niego naturalne produkty, dlatego ryzyko podrażnień jest znikome. Po aplikacji rzęs można korzystać z basenu i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dbaniu o zagęszczone rzęsy – delikatnym, ale dokładnym demakijażu i rozczesywaniu ich. Wówczas efekt będzie się utrzymywał dłużej.

 

Zagęszczanie rzęs – cena, ile trwa zabieg

 

Zabieg przedłużania rzęs i zagęszczania trwa ok. 2 godzin. Jest więc przeznaczony dla osób o dużej cierpliwości. Cena uzależniona jest od zamierzonego efektu i wykorzystanej metody. Wszystko jednak zależy od długości i gęstości naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, jednak poleca się, aby uzupełniać rzęsy mniej więcej co 3-4 tygodnie.

Zagęszczanie rzęs poleca się szczególnie osobom, których rzęsy są bardzo jasne, rzadkie i krótkie. Żaden tusz do rzęs nie pozwoli im osiągnąć efekty tak gęstych i długich rzęs. Poza tym zaoszczędzą one czas, który do tej pory przeznaczały na codzienny makijaż. Metoda zagęszczania 1:1 da bardzo naturalne efekty, a metody 2D i 3D spektakularną metamorfozę wizerunku.

 

Zagęszczanie rzęs – przeciwwskazania

 

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, ale trzeba brać pod uwagę cechy naszej skóry. Jedna jest bardziej wrażliwa, druga mniej, a jeszcze inna ma duże skłonności do alergii.

 

Przeciwwskazania do zagęszczania rzęs;

 

-choroby skóry
-choroby alergiczne oczu
-brak rzęs
-zespół suchego oka
-jaskra, zaćma
-zapalenie spojówek
-jęczmień
-opryszczka na ustach
-uczulenie na klej do rzęs