Ostrzykiwanie osoczem i fibryną bogatopłytkową

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie (1500 OBR./MIN.PRZEZ 5-6 MINUT). Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.
Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego tzw. plazmolifting stosuje się w przypadkach, gdy występują oznaki starzenia: zmarszczki, bruzdy, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry, a także gdy chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po innych zabiegach (np. laserowych).

Szczególnie polecić go można osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znalazły swoje zastosowanie w:
– rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi);
– leczeniu blizn potrądzikowych;
-leczeniu łysienia;
– poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
-przyśpieszeniu gojenia po zabiegach laserowych;
-profilaktyce starzenia się skóry.

Osoby młode i w średnim wieku, ze względu na sprawne mechanizmy naprawcze, wymagają mniejszej liczby zabiegów, żeby osiągnąć dobre efekty kliniczne. U osób w starszym wieku trzeba zwykle wykonać większą liczbę zabiegów. Osocze bogatopłytkowe stanowi alternatywę dla pacjentów, którzy nie akceptują kwasu hialuronowego lub chorują na ciężką alergię. Osocze bogatopłytkowe jako uzupełnienie po terapii laserowej przyśpiesza gojenie i powrót do codziennych obowiązków. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu, a nawet przeciwbakteryjnemu wywiera ochronny wpływ na naszą skórę. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu i komórkach krwi (przede wszystkim w płytkach krwi) pobudzają komórki skóry do regeneracji.
Jak często należy wykonywać zabieg?
U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt.
Osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach.
Po 60 roku życia wymagane jest podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.
Zabieg jest bezpieczny i przewidywalny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Wielu pacjentów jest zadowolonych z uzyskanych efektów terapii. Jednak w niektórych bogatopłytkowego są sytuacjach nie powinien być stosowany.
Przeciwwskazania podania osocza do:
– ciąża oraz okres karmienia,
– choroby autoimmunologiczne,
– choroba nowotworowa,
– choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– choroby krwi,
– nietolerancja iniekcji,
– aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.
Osocze bogatopłytkowe to jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA – naturalny sposób na odmłodzenie skóry i redukcję zmarszczek z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Starzejąca się z wiekiem skóra, to oprócz pojawiających się zmarszczek często również przebarwienia, utrata jędrności i jednolitego kolorytu. Bardzo ważne w procesie naprawczym jest uzupełnienie składników odżywczych w postaci kolagenu i elastyny, ale przede wszystkim komórek macierzystych, które są kluczem do pobudzenia komórek skóry, a tym samym jej samoregeneracji i młodego wyglądu. Jednym ze sposobów na wygładzenie zmarszczek jest botoks, jednak nie każdy chce się na ten zabieg decydować z racji na skład tej substancji oraz jej oddziaływanie na organizm.

Iniekcja fibryny bogatopłytkowej to najnowsze odkrycie w medycynie estetycznej, które funduje skórze piękny, młody i promienny wygląd.

Fibrynę bogatopłytkową podobnie jak popularne osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting), uzyskujemy z krwi pacjenta, która poddawana jest specjalnej obróbce. Różnica pomiędzy tymi dwoma metodami, jest jednak zasadnicza, gdyż fibryna to osocze wzbogacone o cenne komórki macierzyste. Dodatkowo powolne uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi podczas terapii fibryną bogatopłytkową (i-PRF) zapewnia nam znacznie lepsze efekty niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii.

Wypełnienie zmarszczek możliwe jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Fibryna w delikatny sposób wypełnia tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia.

Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej przynosi skórze wiele innych dobroczynnych działań w postaci:

-mocniejszej regeneracji tkanek;
-redukcji blizn;
-wspomaga proces leczenia łysienia;
-mocnego nawilżenia skóry;

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji. Zabieg szczególnie polecany dla alergików i osób ceniących naturalne metody umożliwiające regenerację i odżywienie skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

-choroby autoimmunologiczne
-ciąża i karmienie piersią
-choroby nowotworowe
-niektóre choroby krwi