MAKIJAŻ PERMANENTNY

Makijaż permanentny jest to metoda polegająca na precyzyjnym wprowadzaniu barwnika pod skórę, nie przekraczając granicy naskórka.

 

Zabieg makijażu permanentnego wykonywany jest w celu:

 

-korekty brwi (słabe lub nieregularne, czy zupełny brak)
-korekty ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg, powiększenie linii ust)
-„kreski” na dolnej lub górnej powiece – podkreślenia wyrazu oczu
-zaznaczenia „imitacji” pieprzyka
-maskowania defektów skóry (plamy, blizny, przebarwienia)

 

Makijaż permanentny jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Zabieg odbywa się w pełni sterylnych warunkach, jest wykonywany jednorazowymi, sterylnie pakowanymi igłami (kartridżami).

 

Pracujemy naturalnymi barwnikami pochodzenia organicznego i roślinnego są to preparaty bezpieczne, nietoksyczne, nie wywołujące alergii i zgodne z obowiązującymi normami.

 

Jest to metoda gwarantująca długoletni efekt upiększający, a jej podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu do przestrzeni międzykomórkowej naskórka na głębokość od 0,6 mm do 1,2 mm, a to znaczy, że jest to o wiele mniej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu.

 

Z upływem lat dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie. Przy bardzo słabo wysyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki. Z upływem czasu kolor robi się coraz bledszy, a farba wybarwia się równomiernie, toteż makijaż cały czas wygląda dobrze. W zależności od typu i kolorytu skóry 2-5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie zabarwiony ponownie.

 

Zabieg trwa 1 – 2 godziny.

 

Jak jest wykonywany makijaż permanentny?

 

Podczas konsultacji ustalamy kształt i kolor optymalny do typu urody -makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny i tylko podkreślać naturalną urodę
Podpisywana jest deklaracja zgody na wykonanie zabiegu, wypełnienie karty i dokumentacja fotograficzna (przed zabiegiem, z namalowanym kredką uzgodnionym kształtem, po znieczuleniu i bezpośrednio po wykonaniu zabiegu)
smarujemy skórę znieczulającą maścią, która po około 30 minutach powoduje uczucie lekkiego drętwienia i znieczulenia naskórka
Następnie delikatnie rysujemy igłą i farbą kontury.
Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne – w domu wskazane jest wykonywanie okładów chłodzących
W 2 – 3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. (np. maść witaminowa)
W kilkanaście dni po zabiegu zabarwienie blednie o ok.20% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego, gdyż skóra musi zabsorbować wprowadzoną wraz z barwnikiem własną krew.
Przez pierwsze dni po zabiegu nie należy się opalać i korzystać z sauny.
4 – 6 tygodni po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Korekta jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem że zostanie wykonana do 6 tygodni po zabiegu. Jeżeli po pierwszej korekcie zauważą Państwo pewne niedoskonałości, można wykonać następną bezpłatna korektę, ale nie później niż 8 tygodni po pierwszej korekcie.
Prawidłowe i dokładne wykonanie zabiegu oraz przestrzeganie terminów korekt gwarantuje wspaniały i długotrwały efekt! W przypadku niedotrzymania terminów korekt i przy braku współpracy klienta z osobą wykonującą makijaż gabinet – wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za zabieg i jego efekt.

 

Makijaż permanentny jest rozwiązaniem:

 

-dla wszystkich, którzy najchętniej wcale się nie malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo
-dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż
-dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu
-dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami, lub ustami o nieregularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami
-dla wszystkich którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

Pamiętajmy, że makijaż permanentny nie tylko poprawia wizerunek, ale też niebywale korzystnie wpływa na samopoczucie osób, którym przywrócono wygląd sprzed choroby czy wypadku albo zatuszowano defekty utrudniające codzienne życie.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 

-łuszczyca
-inne choroby skórne (grzybicze, bakteryjne, wirusowe)
-przyjmowanie leków sterydowych
-infekcje różnego rodzaju
-ciąża
-przebyte w ostatnim miesiącu zabiegi złuszczania skóry (peeling, mikrodermabrazja)
-cukrzyca
Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego oczu są przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki.